Smear testi rahim ağzı kanseri ve öncü lezyonlarının erken tanısı için yapılan bir testtir. Bir erken tanı yöntemi olduğu için kadının şikayeti olması gerekmemektedir. Amacı, kolaylıkla ve etkili bir şekilde tedavi edilebilen herhangi bir anormallik olup olmadığını belirlemektir...
Gebelik takibi özveri, tecrübe ve özen ister. Doktor & hasta arasında güven ve sevgi ister. Gebeliğinizi huzur ve güven içinde geçirmeniz için biz sizin yanınızdayız.
Sevgili bayanlar, idrar kaçırmak artık kaderiniz değil. 15 dakikalık kısa bir müdahale ile bu sorununuzdan kurtulmaya ne dersiniz?
Eylül 2014 yılında çıkarılan ÜYTE yönetmeliği ile, daha önceden sadece kanser hastalarında, planlanan radyoterapi ya da ...
Doğal yollarla veya tüp bebek tedavisinde oluşan embriolar, genetik olarak problemli olabilirler...
Tüp Bebek laboratuvarlarında kaliteli ve rahim içine yerleşme olasılığı yüksek olan embriyoyu...
Gebelik sırasında annenin aldığı kilo, bebeğin doğum ağırlığını etkiler.
Gebelik takibi özveri, tecrübe ve özen ister. Doktor & hasta arasında güven ve sevgi ister. Gebeliğinizi huzur ve güven içinde geçirmeniz için biz sizin yanınızdayız.
Yüksek Mikroskobik Büyütme İle Seçilmiş Sperm Mikroenjeksiyonu Sağlıklı bir embriyo elde etmek ve gebeliğin....
Tüp Bebek Laboratuvarlarında 20-25 yıldır uygulanmakta olan embriyo dondurma...
HPV insanlarda enfeksiyona neden olan bir tür virüstür. HPV'nin 100 civarında türü vardır; bunlardan bazıları elde ve ayaklarda siğillere neden olurken, bazıları cinsel bölgede ortaya çıkan genital siğillere yol açar...
Tüp bebek tedavilerinde gebelik oranı ve doğum oranlarını arttıran yöntemler hakkında bilgiler
Op. Dr. Sühendan Türker Cebeci tüp bebekte yüksek başarının yöntemlerini anlattı.
En sık olarak gördüğümüz kromozom sayısal bozukluklarıdır.
Daha az ilaç, az fakat kaliteli yumurta elde ederek, az sayıda ama daha kaliteli embryo oluşturma fikriyle öncelik kazanan yöntem MİNİ IVF...
Çocuk sahibi olmak çiftlerin en büyük arzusudur. Ne var ki çiftlerin %15'inde sağlıklı bir gebelik elde edilememektedir.
Her geçen gün yeni tekniklerin ve imkanların gelişmesine rağmen tüp bebek tedavilerinde başarı oranları henüz istenilen düzeylere gelememiştir. Her gün yeni bilgiler ortaya atılmasına rağmen ancak bir kısmının gerçekten etkisi olduğu kanıtlanmıştır.
Ortalama, bir çift için bir ayda gebe kalma şansı % 20 civarındadır. Gebe kalmaya çalışan çiftlerin % 80 - % 90'ı 1 yıl içinde gebe kalırlar. Fakat her 6 çiftten 1'i gebe kalamamakta veya bebeği taşıyamamaktadır...

HABERLER & DUYURULAR

Aydın'dan çok sayıda hastası bulunan İzmir'in önemli sağlık kuruluşlarından Özel Smryna ART Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Tıp Merkezi, tüp bebek için kullanılan yeni IMSI yöntemiyle daha başarılı sonuçlar alıyor. IMSI yöntemiyle, tedavi ile elde edilen yumurtanın kalitesi ve mikroenjeksiyonda kullanılacak doğru spermlerin seçilmesi tüp bebek başarısını artırdı.
Medyada doğurganlık aşısı olarak lanse edilen ve gebe kalamayan hastalara büyük bir umut olarak sunulan tedavi hakkındaki detaylar Nisan 2015 de Journal of Clinical İnvestigation dergisinde yayınlanan “Tekrarlayan implantasyon Başarısızlığı: potansiyel yeni tedavi opsiyonu” başlıklı makalede anlatılmıştır. Tunus’taki bir tüp bebek merkezinde tedavi gören, en az 3 kez tüp bebek tedavisi başarısızlığı yaşamış hastalar çalışmaya alınmıştır. Yumurtalık kapasitesi düşük olan hastalar (FSH>15 mIU/ml) çalışma kapsamı dışında tutulmuştur.
ÇOCUK HAYALLERİYDİ ŞİMDİ “MASAL” OLDU Aydın’da evlendikleri günden bu yana çocuk hayali kuran Sibel&Ümit Karakuş çifti, 10 yıl sonra hayallerine kavuştu. İzmir’de özel bir hastanede tüp bebek yöntemi ile kız bebek sahibi olan çift, bebeğe “Masal” adını koydu. Eczacı kalfası Ümit Karakuş ile bir mağazada satış danışmanı olan Sibel Karakuş, 10 yıl önce evlendi. Evlendikten kısa bir süre sonra bebek sahibi olmak isteyen çiftin çabaları sonuçsuz kaldı. Yanlış yönlendirildiklerini söyleyen Ümit Karakuş, “Bu süreçte başvurduğumuz herkes değişik şeyler önerdi. Yaklaşık 30 bin lira harcadık ama sonuç alamadık. Aşılama dahil birçok yöntem denedik. Eşimle bu yüzden ayrılma noktasına geldik. İkimiz de üzülüyorduk tekrar denemeye karar verdik. İzmir’deki SMYRNA ART TÜP BEBEK MERKEZİ’ni önerdiler ve çocuk sahibi olduk. Mutluyuz” dedi.
SMYRNA ART ekibi olarak siz değerli hastalarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmek adına aldığımız eğitimlere bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz. Klinik Psikolog Gonca Şensözen'in nefes ve stres yönetimi, iletişim becerileri, özgüven, özsaygı ve içsel motivasyon konu başlıkları altında vermiş olduğu meslek içi eğitimden bir kare..
Özellikle şiddetli erkek faktörü olan vakalarda, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında ve nedeni izah edilemeyen infertilite durumlarında...
5. Uluslararası Ürojinekoloji Kongresi’nde stand açtık.
Klinik embriyoji derneğinin düzenlendiği uygulamalı preimplantasyon genetik tanı (pgt) kursu 26/06/2012 tarihinde Smyrna ART Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Dal Merkezi’nde düzenlendi.

Anket

Smyrna Art'a Nasıl Ulaştınız?


Doktorunuza Sorun