Büyüme Hormonuyla Gelen Mucize Gebelik ve Mutlu Son

BÜYÜME HORMONUYLA GELEN MUCİZE GEBELİK
ve
MUTLU SON
 
 Bayan Nalan Polat Tüköz (37) ve eşi Ata Türköz (37) bebek arzusuyla yola çıktıklarında çocuk sahibi olmanın bazen ne kadar zor olabileceğini düşünmemişlerdi.
 
Gebe kalamayınca başvurdukları hekim yumurtalık rezervinin çok düşük olduğunu söyleyerek tüp bebek tedavisi önermişti. Bunun üzerine bir tüp bebek merkezinde tedaviye başlandı fakat hiç beklemedikleri bir durumla karşılaştılar. Kendilerine yumurtalığın tedavilere cevap vermediği, yumurta rezervinin    tamamen tükendiği ve tüp bebek yöntemi ile de gebe  kalınamayacağı söylenmişti. Tedavi sonlandırılmış ve evlat edinmeleri önerilmişti.
 
                                                      …………….
 
Bir arkadaşları SMYRNA ART TÜP BEBEK MERKEZİ’ni önerdiğinde çok umutsuzca görüşmeye geldiler.
 
Over rezervinin çok düşük olduğu doğrulandı. Büyüme hormonu destekli bir tedavinin yumurtalığı harekete geçirebilme ihtimalinden bahsedildi. Kendileri de isterlerse; faydası kesin olmamakla birlikte, bu tedavinin denemeye değer olabileceği söylendi.
 
Bay ve bayan Türköz çifti, umutsuzca denemeyi kabul ettiler. Mart ayında büyüme hormonu destekli MİNİ IVF (çok daha az ilaç ile) tedavisine başlandı. Sağ yumurtalıktan 1 tane folikül (yumurta yuvası) gelişti.  Nalan Türköz, yumurta toplama günü 1 tane sağlıklı yumurta elde edildiği söylendiğinde şaşkındı. 2 gün sonra 4 hücreli bir embryo transfer edildiğinde bu aşamaya gelebildiğine inanamadı. Asıl şaşkınlığı 4 Nisan günü kendisine gebe kaldığını söylendiğinde yaşayan Türköz’ün ilk tepkisi “BU BİR MUCİZE” idi.
 
Şu an kalp atışları izlenmiş 7 haftalık bir gebelik mevcut. SMYRNA ART TÜP BEBEK MERKEZİ AİLESİ olarak en az onlar kadar mutluyuz.
 
Not: Hasta onayı alınarak yazıldı.
 
 
Ve Mutlu Son…
 
26 Ocak 2012 tarihinde başka bir tüp bebek merkezinden " bebeğimizin olmasının mümkün olmadığı evlat edinebileceğimizi ya da yurt dışından bir donör bularak taşıyıcı anne olabileceğim söylenerek " çocuk sahibi olamayacağımız acı bir şekilde söylendi. Mart ayında kurumunuza geldiğimde umutlarım bitmişti. Öncelikle eşim ve kurumunuz çalışanlarının desteği ile yeniden umutlarım filizlendi. Mart ayının son haftasında sağlıklı bir yumurta oluşumu gerçekleştirildi. 30 kasım 2012 tarihinde ise bebeğimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza aldık. Bu yazıyı benim gibi umutları tükenmiş, bir evlat sahibi olmayı isteyen anne ve babalar varsa okusunlar diye yazıyorum. Hastane çalışanlarına ve özellikle merkeze başvurmamıza vesile olan Başhemşireniz Nalan YALÇIN'a  minnettarız. Oğlum Çınar bugün 15 günlük ve çok da sağlıklı. Darısı tüm bebek sahibi olmak isteyenlerin başına..                                                                         

“Nalan Polat TÜRKÖZ”
Çınar Bebek Doğdu..
 TÜRKÖZ AİLESİ kadar bizlerde mutluyuz.
-SMYRNA AİLESİ-
 
 


İletişim Formu

Adınız Soyadınız :
Telefon :