ANNE ADAYLARININ UMUDU: SMYRNA


2007 YILINDA MUTLU BİR BERABERLİĞE ADIM ATTIK VE BİR SENE BEBEK İSTEMEDİK. BİR SENE SONRA BEBEK YAPMAYA KARAR VERDİK. 3, 4 AY BEKLEDİM AMA OLMADI. ZATEN KADINSAL PROBLEMLERİM VARDI. ONDAN ŞÜPHELENEREK DOKTORA GİTTİM VE BİR SÜRÜ TEST YAPILDI, İLAÇ VERİLDİ. SONUNDA TÜPLERİMİN TIKALI OLDUĞUNU SÖYLEDİ. O DOKTORDAN ÜMİDİMİ YİTİRİNCE İKİNCİ BİR DOKTOR BULDUM. TEKRAR AYNI SÜREÇ YAŞANDI. TAHLİLLER, TESTLER VS. BU SÜREÇ BENİ HEM YORDU HEM ÜZDÜ VE CANIMI YAKTI.  BUNUN ÜZERİNE ARA VERMEYE KARAR VERDİM.

İÇİMDEKİ ÇOCUK HASRETİ BANA TEKRAR DEVAM ETME GÜCÜ VERDİ. TEKRAR DOKTORA GİTTİĞİMDE BANA KAPILICALARA GİTMEMİ, RAHATLAYIP STRES ATIP ÖYLE GELMEMİ SÖYLEDİ. KAPLICALARA GİDİP GELDİKTEN SONRA DOKTORUM TÜP BEBEK ÖNERDİ. EGE ÜNİVERSİTESİ’NE GİDİP SIRAYA GİRMEM GEREKTİĞİNİ VE BİR SENE İÇİNDE SIRANIN BANA GELEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. BUNUN ÜZERİNE MORALİMİZ ÇOK BOZULDU. EVE DÖNERKEN ABİM ARAYIP SMYRNA ART’TAN BAHSETTİ. NE TESADÜFTÜR Kİ BİZ DE TAM SMYRNA ART TÜP BEBEK MERKEZİ’NİN ÖNÜNDEN GEÇMEKTEYDİK. DURUP İÇERİ GİRER GİRMEZ İÇİME BİR HUZUR VE SEVİNÇ DOLDU. HASTA DANIŞMANINDAN TÜP BEBEK ÜZERİNE BİLGİ ALDIK VE BU BİZE UMUT VERDİ. AYNI GÜN BÜTÜN TETKİKLER YAPILDI VE DR. FUNDA KOÇYİĞİT İLE GÖRÜŞTÜK. TÜP BEBEĞE KARAR VERİP TEDAVİYE BAŞLADIK. GİDİP GELMELERİN ARDINDAN O ÖNEMLİ GÜN GELDİ ÇATTI. O HARİKA KAĞIDI ALDIĞIMDA PEK BİR ŞEY ANLAMAYIP HEMŞİREYLE GÖRÜŞTÜM. O GÜZEL SES BANA “TEBRİK EDERİM EBRUCUM, HAMİLESİN” DEDİ. O SESİ, O GÜZEL MÜJDEYİ UNUTAMIYORUM. ADETA DÜNYAYI AYAKLARIMA SERDİ. BU GÜZEL HABERİ ALINCA EŞİMLE BİRLİKTE AĞLAMAYA BAŞLADIK. DÜNYANIN EN MUTLU İNSANI BİZ OLDUK. 2 GÜN SONRA DR. FUNDA HANIM KESEDE  LÖİKİ BEBEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE DÜNYALAR BENİM OLDU. 2 HAFTA SONRA BEBEKLERDEN BİRİ TUTUNAMADI. ÇOK ÜZÜLDÜM ANCAK ÇOK ŞÜKÜR DİĞERİ GAYET SAĞLIKLIYDI VE HER GEÇEN GÜN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜYORDU.

 29.10.2012 TARİHİNDE DÜNYALAR GÜZELİ KIZIMI KOLLARIMA ALDIM.ONUN GÖZLERİNİ, DUDAKLARINI, ELLERİNİ DOYA DOYA ÖPTÜM. ŞİMDİ 2 YAŞINDA VE ÇOK MUTLUYUM. SANA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM SMYRNA. FUNDA HANIM’A, HEMŞİRELERİMİZE VE BÜTÜN EKİBE SONSUZ TEŞEKKÜRLER. BANA ÇOK GÜZEL BİR ARMAĞAN VERDİNİZ, BENİ ANNE YAPTINIZ. BU ANNEYİ ÇOK MUTLU BİR İNSAN YAPTINIZ. İYİKİ VARSINIZ, ANNE ADAYLARININ UMUDUSUNUZ. KIZIM IRMAK DA ORADAKİ ABİ VE ABLALARINA SONSUZ SEVGİLERİNİ YOLLUYOR.

EBRU ARTUN KÖKE