Smyrna Tüp Bebek Merkezi Hep Yanınızda

09.08.1997 yılında hayatımın anlamıyla tanıştım.10 sene evlilikten sonra arka arkaya iki kere tüp bebek yaptırdık. Sonuç olumsuz oldu ve bir süre ara verdik. Aradan altı yıl geçti bir daha tüp bebek yaptırmam diye düşünüyordum. Evleneli 16 yıl olmuştu yaşım ise 39du. Bu saatten sonra çocuğumuz olmaz dedik ve bu işin ucunu bıraktık.

Bir süre sonra Annemin isteğiyle onu kırmamak adına üçüncü tüp bebek tedavisini yaptırmaya karar verdik. Sorun nerede yaptıracağımdı. İki farklı hastanede denedim olmamıştı. Araştırırken bir tanıdık Smyrna Tüp Bebek merkezinden bahsetti. Hastaneden içeriye girdiğimde duyduğum huzur beni değişik duygulara götürmüştü. Sekreterlerin gülen yüzleriyle bana yaklaşımları çok hoşuma gitmişti. İlk olarak Hasan beyle görüştüm. Onun o anlatışındaki yumuşaklık, umut verici sözleri ve en önemlisi bana iki kere tüp bebek yaptırmışsınız neden tutmamış önce onu araştıralım demesi, Imsi yöntemini anlatması daha önce hiç bir hastane bize bunlardan bahsetmemişti. Hasan beyin bu sözleri benim ve eşimin bu hastaneye güvenmemizi sağladı. İyi bir karar verdiğimize inanarak tedaviye başladık. Dr. Funda hanımla başladık bu maratona. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim daha önce hiç bir hastanede böyle hissetmemiştim. Doktorların ve çalışanların sıcakkanlı yaklaşımları mı bilmiyorum ama buradan bebeğimle çıkacakmışım hissi çok yoğundu kalbimde. İğneler ilaçlar derken günler öyle güzel güle oynaya geçti ki anlamadım. Transfer zamanı geldi. Duygularımı kelimelere dökmem imkansızdı. O kadar inanmıştım ki bu hastaneye ve on iki gün sonra hastaneye geldik beklerken kalbim duracaktı ve Dr. Funda Hanım odaya çağırıp hamilesiniz ikiz olma olasılığı yüksek dedi. İşte o an hayatın durduğu an eşimle birbirimize baktık ve ağlamaya başladık. Dile kolay 16 sene sonra hamile olduğunu öğreniyorsun. Ne yapacağımızı bilemedik çok mutlu olduk. Bir şeyi farkettim diğer hastanelere hep umutsuz başlamıştım bu hastanede hep olacak diye gittim ve olumlu sonuç aldım. Bir şeye gerçekten inanırsan ve istersen o işin olabileceğine bende inandım ve bu benim hayat felsefem oldu. Smyrna ArtTüp Bebek merkezi sayesinde dünyalar güzeli bir oğlum oldu.

Şimdi şöyle düşünebilirsiniz Smyrna'da bebeği oldu diye hastaneyi övüyor. Hayır bebeğim olmasaydı da düşüncelerim aynı olurdu çünkü doktorların tutum ve davranışları, hasta bakıcıları dahil herkes o kadar sıcak ve güler yüzlü davrandı ki kendini evinde hissediyorsun. Tedavi nasıl ilerliyor anlamıyorsun. Oğlum Hüseyin Rüzgar Özyılmaz bir yaşında hastaneyi ziyarete gittiğimde hala o sıcaklıklarıyla karşılanıyorum. Smyrna Tüp bebek Merkezi iyi ki sizi tanımışım iyi ki hayatımdasınız. Başta Dr Funda Hanım ,Biyolog Özge Hanım , Hasan Bey, Gamze Hanım, Gonca Hanım ve adını yazamadığım tüm personele ve inancını kaybetmeyip beni bu yolda maddi manevi yalnız bırakmayan canım anneme sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 16 senedir duymayı beklediğimiz anne ve baba sözlerini sizler sayesinde duyuyoruz ve sizleri çok seviyoruz daima hayatımızın bir parçası olacaksınız. Tüp bebek tedavisine başlayan veya başlamak isteyip de cesaret edemeyen arkadaşlar LÜTFEN UMUDUNUZU KAYBETMEYİN VE İNANARAK BU MUTLULUĞA BAŞLAYIN SMYRNA TÜP BEBEK MERKEZİ HEP YANINIZDA hepinizi öpüyoruz.

Berna KURTKAPAR ÖZYILMAZ